Чому пивні пляшки і консервні банки не відразу стали популярними?

Деякі винаходи стали популярними далеко не одразу. Пивні пляшки, звичайно, користувалися популярністю, але їм явно не вистачало зручної корки, а консервні банки нічим було відкривати. КОМУ ПОТРІБНІ ПИВНІ ПЛЯШКИ...

Деякі винаходи стали популярними далеко не одразу. Пивні пляшки, звичайно, користувалися популярністю, але їм явно не вистачало зручної корки, а консервні банки нічим було відкривати.

КОМУ ПОТРІБНІ ПИВНІ ПЛЯШКИ БЕЗ КРИШЕЧОК?

Ідеї одного геніального винахідника буває недостатньо, щоб змінити світ. Часом до винаходу потрібно додати невелику деталь, щоб винахід дійсно завоювало серця людей.

Саме пляшки для пива сприяли широкому поширенню цього напою в XIX столітті. Однак довгий час у них була одна незручна особливість: пивні пляшки потрібно було закупорювати пробкою, так само як і вино. Відкривати їх було важко, пиво не можна було залишити на наступний день, і доводилося випивати все одразу, крім того, воно часто розливалося.

Навіть коли звичайні корки були замінені поліпшеними гумовими з металевою відкривачкою, все одно використовувати їх було вкрай незручно (особливо після кількох випитих пляшок).

Виробництво обох видів корок було дорогим, а закріплювати їх на пляшках було достатньо важко.

[pull_quote_right]У 1893 році нарешті з’явилася геніальна ідея, яка вирішила цю проблему. [/pull_quote_right]Її подав винахідник на ім’я Вільям Пейнтер. Він придумав пристрій для закупорювання пляшки і створив спеціальний механізм для виготовлення знайомих нам залізних кришечок. Його ідею помітили досить швидко, а вже в 1894 році винахідник створив зручні відкривачки для нових пивних короків.

До поширення цього винаходу минуло ще 10 років, так як виробництво кришечок загальмувала економічна депресія 1893, однак потім вони стали популярні і сприяли ще більшому поширенню пивних пляшок.

КОНСЕРВНУ БАНКУ ТРЕБА ЧИМОСЬ ВІДКРИВАТИ

Про незамінність відкривашок ми пам’ятаємо по відомій книзі Джерома К. Джерома «Троє в човні, не рахуючи собаки». Виявляється, це ще й геніальний винахід, над яким люди ламали голову цілих 48 років після появи перших консервних банок.

[pull_quote_left]Перша консервна банка з’явилася в 1810 році.[/pull_quote_left] Ця банка була дуже корисною ємністю, що підходить для зберігання їжі. Французький вчений Ніколя Аппер виявив, що нагрівання герметичної скляної банки захищає їжу від гниття, а через деякий час його відкриттям скористався британський вчений Пітер Дюранд, якому спала на думку ідея використовувати в якості ємності для зберігання їжі більш дешеві і легкі бляшані банки.

Однак відкрити таку банку без спеціального інструменту – непросто. Спочатку люди намагалися робити це за допомогою ножа і молотка. До банок навіть додавалися спеціальні інструкції по відкриванню:

«За допомогою вістря ножа зробіть дірку з краю верхньої кришки банки. Вставте ніж якомога глибше в банку, потім нахиліть рукоятку ножа на себе (натискайте на банку як за допомогою важеля), поки ніж не почне легко прорізати кришку банки», – писали в інструкції.

І лише через 48 років нарешті настало полегшення: в 1858 році американський вчений Езра Уорнер створив зручний варіант консервного ножа. А сучасні консервні ножі, які майже не вимагають зусиль, з’явилися лише в 1870 році.

Цікаво, що, в той час як інші незручні винаходи виявлялися незатребуваними, консервні банки та їжу, яку продавали в них, люди настільки полюбили, що готові були 48 років мучитися, відкриваючи їх за допомогою ножа.

Тому придивіться до якихось популярних зараз речей, можливо, Ви станете відкривачем і запропонуєте полегшити муки 😉

Електронна книга скарг Білої Церкви

"Електронна книга скарг Білої Церкви" - віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми і журналістами, які шукають таких людей.

Читайте також