СИТУАЦІЯ: Що робити, якщо у продавця немає решти?

Не біжіть міняти гроші, якщо немає решти у продавця. Біля кас, в магазинах, супермаркетах, постійно можна почути це ненависне: «В мене немає решти. Ідіть розміняйте гроші». Але, чи повинен...
Фото: www.infinland.net

Не біжіть міняти гроші, якщо немає решти у продавця. Біля кас, в магазинах, супермаркетах, постійно можна почути це ненависне: «В мене немає решти. Ідіть розміняйте гроші». Але, чи повинен бігти покупець по найближчих ятках з проханням: «Розміняти сотню» чи все ж таки це робота продавця?

Що робити, якщо у продавця немає решти? Слід почати з того, що якщо продавець відмовляється продати товар гордо промовляючи: «У мене немає здачі», він порушник закону і за це, в нашій країні, навіть передбачена адміністративна відповідальність (постанова НБУ № 72 від 19.02.2001р) згідно неї, от ці нещасні монети, яких постійно не вистачає, мають бути в тій кількості, скільки буде необхідно для нормального товарообігу.

Якщо в касі немає решти – винні мають платити штраф.  Звичайно, чи спрацює в нашій країні закон – це риторичне запитання.

Як відстояти свої права? Варіантів декілька. Але, на жаль, слід забігти наперед і відзначити, що швидких методів змусити касира дати Вам решту не існує.  Ми можемо їх тільки виховувати.  Можна, наприклад, написати скаргу в спілку захисту прав споживачів.  Вони зобов’язані будуть провести перевірку і, можливо, оштрафувати директора закладу.

Можна застосувати і перевірений метод – книгу скарг і пропозицій.  Згідно закону вона є документом суворої звітності, її сторінки повинні бути пронумеровані і підшиті, а знаходитися має на видному місті в куточку споживача.  Напишіть претензію, залиште номери телефонів – протягом місяця з Вами повинна буде зв’язатися адміністрація закладу або відділ захисту прав споживачів, і відзвітуватися про дії, які були зроблені, щоб більше не було проблем з рештою.

Електронна книга скарг Білої Церкви

"Електронна книга скарг Білої Церкви" - віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми і журналістами, які шукають таких людей.

Читайте також