Як зробити трохи кращою квартиру, не витрачаючи гроші на ремонт

Всім іноді хочеться змінити оточення і зробити невеликий ремонт помешкання. Однак це вимагає часу і грошей, а в кризу у багатьох погано і з тим, і з іншим. Експерти...

Всім іноді хочеться змінити оточення і зробити невеликий ремонт помешкання. Однак це вимагає часу і грошей, а в кризу у багатьох погано і з тим, і з іншим. Експерти виділили п’ять базових принципів. Якщо, керуючись ними, переставити меблі та змінити освітлення, то Ваша квартира матиме кращий вигляд інакше.

Центральний об’єкт кімнати – це те, що одразу привертає увагу, як тільки людина заходить в неї. Всі предмети, що оточують, підкреслюють цей об’єкт.

Тому  його варто вибрати в першу чергу, особливо, якщо Ви не знаєте з чого почати прикрашати Вашу кімнату. В деякі кімнати такі об’єкти вбудовані: наприклад, велике вікно з гарним видом або камін. Однак, якщо центр не передбачений заздалегідь, можна вибрати його самостійно.

Зробити це можна кількома способами.

– Більш складний варіант: пофарбувати одну стіну, яку хочете відрізнити від інших стін, а потім прикрасити її полицями або власними картинами.

– Інший підхід, заснований на функціональності кімнат. Потрібно визначити, для чого Ви будете використовувати це приміщення, а потім, грунтуючись на цій меті, визначити, що стане її центром. Наприклад, якщо це кімната для читання, нехай центральне місце в ній займає книжкова шафа або полиці.

– Можна вибрати найбільш привабливі для Вас меблі, і зробити їх центральною точкою.

– Якщо ви захоплюєтеся мистецтвом, в центрі Вашої кімнати може бути якийсь гарний творчий предмет. Центральним об’єктом може також стати дзеркало.

kvartira-uyut-solnce-svet2Центральний об’єкт підкреслює решту предметів. Наприклад, можна підібрати предмети під колір Вашої стіни або, якщо в центрі Вашої кімнати білий камін, як на фотографії, інші предмети декору можна зробити того ж кольору, а стіну, якщо є така можливість, пофарбувати колір, який би відтінив.

Крім того, навколишні предмети можуть створювати щось на зразок «рамки» навколо Вашого центру. Наприклад, якщо центр Вашої кімнати – вікно з гарним видом, можна розставити меблі навколо нього так, щоб звернути на нього увагу. Якщо центральний об’єкт – дзеркало, навколо нього можна повісити картини зі схожими рамами.

РОЗМІР МАЄ ЗНАЧЕННЯ

Зазвичай ми розставляємо меблі «на око», проте є прості правила, які допоможуть зробити це краще і красивіше.

Відстань від кавового столика

Між кавовим столиком і диваном має бути близько 40 см, як запевняє професійний дизайнер Марія Кіллем. Сайт, присвячений дизайну приміщення Apartment Therapy, радить відсунути столик ще далі: приблизно на 45 см.

Картини на стінах

Якщо Ви вішаєте на стіну картину, то краще розміщувати її на рівні очей, тобто приблизно 127-152 см від підлоги. Якщо картин кілька, то на такому рівні можна розмістити центр Вашої композиції.

Якщо ж Ви вішаєте картину над диваном, бажано щоб по ширині вона була не більше 2/3 ширини дивана, а також розташовувалася б на 13-23 см над ним.

Фіранки

Досвідчені дизайнери радять залишати фіранки на 2,50-7,50 см по обидва боки вікна. Карниз варто вішати на 10 см вище верхньої частини вікна. Якщо ж Ви хочете, щоб Ваші вікна мали вигляд вище, ніж є, то можна повісити карниз вище, але не більше ніж на 20 см. Щоб вікна мали вигляд ширких, можна не так сильно відсунути завіски, залишивши від 7,50 до 30,5 см.

Відстань до телевізора

В даному випадку все залежить від розмірів Вашого екрану. Найпростіше помножити його ширину на два і поставити телевізор приблизно на таку ж відстань від дивана.

Килими

Для розмірів килима є кілька правил. Якщо килим дуже великий, Ви можете покласти його так, щоб усі ніжки столу поміщалися на ньому. Однак від меблів до підлоги повинно бути 30,50-45,50 см.

Якщо Ваша кімната не дуже велика, то і килим слід вибрати поменше. Однак він не повинен бути занадто маленьким: тоді він буде здаватися зайвою деталлю, яку просто було нікуди подіти.

Деякі дизайнери радять ставити на килим тільки дві передні ніжки столу або інших меблів. Це створює відчуття відкритості.

ПРИБИРАЙТЕ ВСЕ ЗАЙВЕ

kvartira-uyut-solnce-svet2-3

Фото: “Life Haker”

Негативний простір в дизайні – це порожнє місце, не зайняте ні одним предметом. Найчастіше це буває порожня стіна. Іноді хочеться заповнити її, проте варто протистояти цій спокусі, адже порожнеча теж може відігравати певну роль.

Подібно до того, як у нашій мові часто зустрічаються слова, без яких цілком можна обійтися, в просторі бувають зайві предмети. Спробуйте як-небудь прибрати зі стіни картину, яка давно там висить: цілком можливо, Ви зрозумієте, що і без неї стіна виглядає досить добре.

Уникайте хаосу

Це один з найпоширеніших способів створення негативного простору. Багато предметів можуть непогано виглядати на Вашому столі, але це не означає, що їм там місце. Іноді варто прибрати частину непотрібних речей.

Визначте, навіщо потрібна порожнеча

У порожнього місця теж може бути мета. Наприклад, воно може підкреслювати декор, що знаходиться поряд або доповнювати оригінальний дизайн Вашої кімнати.

Звертайте увагу на форми

Згідно з деякими дизайнерам, дві різні форми можуть створити цікавий негативний простір. Наприклад, вигнутий кавовий столик може згладити жорсткі лінії порожнього простору, створеного за рахунок незграбних диванів і стільців в квадратній кімнаті. Однак для маленьких кімнат такий варіант навряд чи підійде.

Важливо розуміти, що негативний простір створюється не тільки за рахунок того, що Ви просто забираєте якісь непотрібні речі, а й за рахунок регулювання простору між предметами і меблями.

РОЗПРИДІЛІТЬ ПРАВИЛЬНО СВІТЛО

Від освітлення залежить так багато, що варто присвятити йому цілу статтю. Однак можна все-таки виділити кілька основних елементів:

Загальне світло

Це основне світло, яке повинно рівномірно висвітлювати Вашу кімнату.

Робоче освітлення

Це світло використовують для якогось заняття, наприклад, читання книг або малювання.

На кухні робоче світло потрібне над кухонним столом, де Ви готуєте або поруч з раковиною, де миєте посуд.

Акцентуюче підсвічування

За допомогою світла можна зробити акцент на певному предметі. Наприклад, можна встановити лампу над картиною.

Додаткове світло може додати Вашій кімнаті великої об’ємності.

Електронна книга скарг Білої Церкви

"Електронна книга скарг Білої Церкви" - віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми і журналістами, які шукають таких людей.

Читайте також