Жах параноїка: навіщо бос виміряв ваш пульс?

Ми не помітили, але це вже відбувається: спостереження не тільки за поведінкою, а й за фізичним станом працівників починає входити в ділову культуру і, можливо, стане новою нормою. Бізнес-команда...

Ми не помітили, але це вже відбувається: спостереження не тільки за поведінкою, а й за фізичним станом працівників починає входити в ділову культуру і, можливо, стане новою нормою. Бізнес-команда настільки ефективна, наскільки ефективний кожен її учасник, і роботодавці вже приміряють інструменти, покликані обчислити цю ефективність. Про те, яким устаткуванням може незабаром бути обладнане ваше робоче місце, розповідає Bloomberg.

Технології для контролю фізичних показників впроваджуються негласно, але процес йде, пише видання. У Великобританії є хедж-фонди, банки, колл-центри і консалтингові фірми, які встановлюють системи, що комбінують біосенсори і аналітичні програми, які використовуються у великому спорті.

«Немає в світі конкурентоспроможної спортивної команди, яка б не застосовувала високі технології, щоб стежити за станом спортсменів на полі, поза полем і вдома, коли вони сплять, коли вони їдять. Роботодавці теж йдуть цим шляхом», – говорить глава департаменту інновацій в Голдсмітском коледжі (Лондон).

Раніше вважалося, що для підвищення ефективності співробітника йому потрібно більше знань або психологічні тренінги; Зараз компанії пов’язують результативність працівника з його фізичними даними. Підстави для цього дають багато досліджень, що показують залежність ділової поведінки від стану організму – наприклад, недавня робота вчених показала, що підвищений рівень кортизолу і тестостерону впливає на фінансову поведінку людини, причому у кожного з гормонів дію своє.

За словами Джона Коатса, в минулому трейдера в Goldman Sachs, Merrill Lynch і Deutsche Bank, а зараз – невролога в Університеті Кембриджа, кілька великих хедж-фондів, з якими він працює, використовують сенсори і монітори серцебиття для контролю стану своїх працівників. При цьому не афішують це, сподіваючись заробити конкурентну перевагу на нових знаннях.

Bloomberg наводить приклади декількох виробників систем спостереження за організмом, які вже продають свої рішення бізнесу.

Equivital спочатку розробляла системи моніторингу для військових, її натільні сенсори відстежують частоту серцебиття, температуру і стан тіла, рівень стресу, дихання. Як повідомили в компанії, ці самі прилади зараз користуються попитом і в комерційних компаніях – починаючи з нафтової, газової, добувної та будівельної індустрій, недавно з’явилися покупці з інших сфер.

Humanyze робить розумні бейджи, забезпечені мікрофонами і технологіями позиціонування. Вони проводять аналіз голосу в реальному часі, відстежують, скільки людина говорить і чи є в його голосі нотки, що виникають при стресі, розуміють, скільки носій рухається і взаємодіє з іншими членами команди. Bank of America використовував продукт Humanyze в своїх колл-центрах і з’ясував, що продуктивність людини пов’язана з тим, як вона спілкується зі своїми колегами; компанія стверджує, що після введення в робочий розклад 15-хвилинного кава-брейку продуктивність співробітників колл-центру зросла на 10%, а плинність кадрів впала на 70%.

McLaren Applied Technologies серед іншого розробляє рішення, які допоможуть членам її команди швидше приходити до тями після тривалих авіаперельотів. За даними Bloomberg, серед її клієнтів – консалтингова фірма KPMG і фармацевтичний гігант GlaxoSmithKline.

Електронна книга скарг Білої Церкви

"Електронна книга скарг Білої Церкви" - віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми і журналістами, які шукають таких людей.

Читайте також