Про Білу Церкву

Біла Церква – місто обласного значення. Районний центр. Біла Церква знаходиться в Київській області, до столиці України всього-на-всього 84 кілометри. В місті проживають близько 211 тисяч містян.

bcВперше назву Біла Церква можна було почути 900 років тому, в 1115 році. А от заснували місто в далекому  1032 році. Можна вважати, що перші поселення в цьому місці з’явилися завдячуючи Ярославу Мудрому, який заснував Білу Церкву як фортецю для захисту від кочівників.

bc-prapor

Тривалий час Біла Церква існувала звичайним провінційним містечком, але в 1972 році в місті побудували промислового гіганта «Білоцерківшина». Саме тоді в місті почали з’являтися виробничі підприємства –  Біла Церква перетворилося на значний індустріальний центр, один з найпотужніших вузлів хімічної промисловості України. Більша частина населення віддалася роботі саме на цих потужних підприємствах.

[pull_quote_left]В Білій Церкві була зняті сцени культового кіно «Королева бензоколонки», а на будинку, де знімалася сцена фільму встановлена меморіальна дошка пам’яті Надії Румянцевій.[/pull_quote_left]

В місті сьогодні існує чотири основні райони: масив Леваневського, Піщаний, Таращанський масив, мікрорайон Піонерська, масив ДНС, Заріччя.

Головна водойма Білої Церкви – річка Рось. Яка маольовничо ділить місто навпіл.

Місто досить розвинуте в інфраструктурному плані. Наприклад, існує понад 14 готелів, через місто проходять автошляхи європейського значення,  є чудовий залізничний вокзал, який запрацював 139 років тому.

Біла Церква – має власну культуру, і уся Київська область, можна сказати, сфокусована саме на культурній Білій Церкві. Адже протягом багатьох років з усіх околиць київської області люди їдуть відпочивати саме до Білої Церкви. В місті існує і Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім.Панаса Саксаганського, власний кінотеатр, краєзнавчий музей, парки і безліч інших культурно-історичних місць.

В Білій Церкві, можна сказати панує свобода слова. Є власні друковані видання, є власне телебачення, є власне радіо. А зараз, ще й наш проект “Електронна книга скарг Білої Церкви” починає свою роботу на території цього чудового міста.

Загалом, ми рекомендуємо відвідати Білу Церкву, в нас є що подивитися.


Просмотреть увеличенную карту

Немає коментарів

Залишити коментар

*

*